miniconda نسخه سبک تر و به اصطلاح unbloated شده anaconda است. 

اما من خودم بعد از اینکه دیدم ananconda خیلی سنگین شده تصمیم گرفتم از miniconda استفاده کنم. در ادامه نحوه ایجاد محیط و سپس نصب پایتون و پکیج در conda را می بینیم.

پکیج ها از دو ریپازیتوری دانلود می شوند:

- Ananconda repository و Ananaconda cloud

- PyPI

اما در نهایت تمام محیط ها و پکیج ها در مسیر \Miniconda3 و در پوشه های envs (برای محیط ها) و Lib\site-packages قرار می گیرند. 

بعد از این که miniconda را دانلود و نصب کردیم anaconda prompt را اجرا می کنیم. در اولین اجرا همواره محیط base قرار دارد و برای ایجاد محیط های دیگر با پکیج های موردنظر دستورات زیر را باید بزنیم.

ایجاد یک محیط برای توسعه به زبان پایتون:

% conda  create  --name    python                           #-n  instead of  --name

نکته: نامی که برای محیط درنظر گرفته اید.

نکته: نسخه پایتون مطابق با نسخه shell جاری prompt نصب می شود. برای تعیین نسخه می توانیم به شکل python=3.7 به طور مثال بنویسیم.

اگر بخواهیم همزمان با نصب پایتون پکیج هایی را نیز نصب کنیم به طور مثال numpy, requests, pandas, matplotlib, sklearn و نسخه 2.0.1 tensorflow:

% conda  create  -n    python  numpy  requests  pandas  matplotlib  sklearn  tensorflow=2.0.1  

نکته: conda هنگام نصب هر پکیج dependency های آن را نیز نصب می کند، پس جای نگرانی نیست.

سپس موقع فعال کردن محیط است: 

% conda activate

برای دیدن لیست محیط های موجود در conda :

% conda  env  list

در venv هنگام ایجاد محیط باید بگوییم که در کجا (کدام مسیر) قرار بگیرد. به طور مثال:

python3 -m  venv  /path/to/new/environment

اما محیط های ایجاد شده توسط conda به طور پیش فرض در پوشه envs که گفتیم قرار میگیرد. اما اینکه خودمان بگوییم در کدام مسیر ایجاد شود مزیت هایی نیز دارد. برای این کار می توانیم از prefix-- استفاده کنیم:

% conda  create  --prefix  /path/to/new/environment/

در این حالت دو نکته هست:

- conda توسط name-- محیط را پیدا نمی کند و برای دستورات دیگر باید از prefix-- به جای name-- و مسیر کامل آن استفاده کنیم. 

- در ananconda prompt نام محیط را به همراه مسیر کامل آن می بینیم.

در پست بعدی یک نوع ایجاد محیط به صورت کامل را می خوانیم. 

موفق باشید.

Anaconda یا Miniconda؟ نصب پایتون و بسته ها در virtual environment

conda ، venv یا pip ؟ چه فرقی با هم دارند؟

کلمه ربات کی و چجوری متولد شد؟

,محیط ,نصب ,ایجاد ,پکیج ,های ,    ,% conda  ,به طور ,ایجاد محیط ,طور مثال

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کارت همیار شهید ... خُسر ... خرید ساعت مچی زنانه,ساعت مچی ارزان, ساعت مچی مردانه ثبت شرکت کمیک ایران تزریق چربی سایت جوجه بوقلمون الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیرالمومنین و ائمه اطهار علیهم السلام فواید نماز خواندن از کودکی بهترین های شیراز